Menu

Aktuální informace

Z galerie

Partnerská obec

Obec krásno

Obec Krásno (SK)

Portály veřejné správy

Naši přátelé

Oddychovka

Flash hra

V pátek na Mezinárodní den dětí jsme zahájili letošní ročník

  • 5. 6. 2018
  • Rostislav Mihel

Drslavského léta 2018 akcí při příležitosti dojezdu cyklistů druhé etapy charitativní cyklotour "Na kole dětem" k nám do sportovního areálu. Ocitli jsme se tak po boku několika málo velkých měst v ČR, které tuto příležitost mají, což je pro nás jistě významné a zároveň výborným způsobem propaguje Drslavice navenek. Asi stovka cyklistů přijela kolem 17. hodiny a ještě o hodinu před tím byly odstartovány závody dětí na kole "O pohár Josefa Zimovčáka", kterých se účastnilo kolem šedesáti závodníků. Vítězům při slavnostním zahájení byly předány poháry a ceny přímo z rukou pana Pavla Pafka a Jana Pirka, nejvýraznějších účastníků pelotonu. Při slavnostním zahájení starosta obce a Josef Zimovčák ocenili dosavadní spolupráci Obce Drslavice a nadace Na kole dětem, a následně byly vypuštěni tři holubi jakožto symbol na přímluvu zdraví všech dětí po celém světě. Pan Josef Zimovčák přebral šek na částku 10.000,- Kč ve prospěch nadace, starosta obce na oplátku certifikát nadace jako trvalou připomínku tohoto významného dne.

Poté již začal bohatý kulturně společenský program za účasti dětského folklorního souboru Veleťánek, cimbálových muzik Litera a Vinár a hudební skupiny Reflexy, před odezněním poslední sady písní měli možnost návštěvníci shlédnout ohňostroj. Program perfektně obohatily naše seniorky dojezdem na kolech přímo ze senoseče, pro děti bylo připraveno malování na obličej, jehož se ujala Lenka Mikulcová. Vstupné se vybíralo až po 18 hodině, všichni kteří byli do té doby v areálu měli vstup zdarma včetně všech dětí do 15 let, které přišly až na kulturní program. Přesto se vybralo 18.100,- Kč, které budou použity na úhradu nákladů spojených s akcí. Cyklistům bylo poskytnuto ihned po dojezdu občerstvení ve formě ovoce, vdolečků a teplé večeře. Pro návštěvníky bylo připraveno bohaté občerstvení. V sobotu ráno pak starosta obce symbolicky odstartoval další etapu s dojezdem v Hustopečích, do pelotonu se kromě něj přidali i další spoluobčané.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se zasloužili o zdar akce, zejména našim hasičům, zástupcům spolku Agrofest, Petrovi Hrubošovi a obsluze hospůdky U komára, dále pak zaměstnancům obce a členům zastupitelstva obce, kteří nezištně s organizací pomohli. Velmi si Vaší pomoci vážím. Jsem rád, že i v tak malé obci jako je naše se nám daří organizačně skvěle zajistit i tak náročnou akci jako je tato. Dnes v 18 hodin by měla být odvysílána reportáž na TV Slovácko, link přidáme ihned jakmile bude dostupný.

Fotogalerie z akce ZDE

Fotogalerie nadace Na kole dětem z průběhu druhé etapy ZDE

 

Hlášení rozhlasu

Podporujeme

Starosta obce

„Veřejnosti poskytuji všechny informace související s výkonem svého mandátu s výjimkou těch, které v souladu s právními předpisy podléhají zvláštní ochraně.“

Náš senátor

Patrik Kunčar
ul. Přemysla Otakara II. 2476, první patro
Uherský Brod

Úřední hodiny:
po 8:00 – 12:00,
14:00 – 16:30
út 8:00 – 12:00
čt 14:00 – 16:00

Telefon: +420736156725
E-mail: kuncarp@senat.cz

Anketa

 
Tato anketa končí 31.12.2018.

Počasí

Data se nepodařilo načíst.

Ztratil se Vám pes?

HZS radí veřejnosti

Najdete u nás


Prodejna svíček

Tip na výlet


Filipovské údolí

Poděkování