Menu

Aktuální informace

Z galerie

Partnerská obec

Obec krásno

Obec Krásno (SK)

Portály veřejné správy

Naši přátelé

Oddychovka

Flash hra

Víkendové hody provázelo pošmourné počasí, ale vzhledem

  • 29. 10. 2018
  • Rostislav Mihel

k původní předpovědi varující před celodenním deštěm vlastně můžeme být za zamračenou oblohu s minimem deště ještě rádi. Páteční posezení u cimbálu ve sklepních prostorách Obecního domu přilákalo přibližně přesně tolik návštěvníků, aby beze zbytku zaplnili jejich kapacitu. Výtečná hudební produkce cimbálové muziky s netradičním názvem Tvojého dědy spolu s připraveným občerstením byly zárukou toho, že zúčastnění odcházeli spokojeni. Ukázalo se, že tento model za situace, kdy jsou hody ve všech třech obcích farnosti souběžně, by mohl být životaschopný a pro obec naší velikosti optimální. Velké poděkování za organizaci zábavy patří především mladým a rodičům ročníku 2000, kteří se do jeho přípravy zapojili.

Berana v neděli brzy ráno starosta přivezl (a večer zase odvezl) z Bunče (majiteli tímto velmi děkujeme, že nám již několik let vychází vstříc) a když dechová hudba Komňané v mimořádně početném zastoupení dorazila do hospody Polyfunkčního domu, mohla krojová chasa vyrazit na obchůzku obcí. Málo početné ročníky posledních let (a bohužel i několika příštích) a nezájem některých mladých způsobují stále snižující se počet těch, kteří ji absolvují. Taktéž účast drslavské mládeže na mši svaté, která je sloužena za mládež z celé farnosti, je velmi slabá. S tímto nepříznivým faktem se budeme muset srovnat a hodovou tradici udržet pro další, snad již početnější ročníky. Ve sportovním areálu se již osmým rokem nacházely kolotoče a atrakce, letos v rekordním počtu a atraktivitě.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se o zdar letošních hodů přičinili a také těm občanům Drslavic, kteří chasu před svým domem přivítali, jak se patří pohostili a finančním obnosem přispěli na náklady s pojené s organizací hodů.

Fotogalerie z hodů ZDE

Hlášení rozhlasu

Podporujeme

Starosta obce

„Nepřipustím, abych se v souvislosti s výkonem svého mandátu dostal do situace, kdy bych byl zavázán oplatit prokázanou úsluhu, službu či jiné zvýhodnění, či do situace, která by mě učinila být přístupným nepatřičnému vlivu osob nebo firem snažících se prosadit své zájmy na úkor zájmů obce.“

Náš senátor

Patrik Kunčar
ul. Přemysla Otakara II. 2476, první patro
Uherský Brod

Úřední hodiny:
po 8:00 – 12:00,
14:00 – 16:30
út 8:00 – 12:00
čt 14:00 – 16:00

Telefon: +420736156725
E-mail: kuncarp@senat.cz

Anketa

 
Tato anketa končí 31.12.2018.

Počasí

Sobota

21 °C

Ztratil se Vám pes?

HZS radí veřejnosti

Najdete u nás


Prodejna svíček

Tip na výlet


Velká Javořina

Poděkování