Menu

Aktuální informace

Z galerie

Partnerská obec

Obec krásno

Obec Krásno (SK)

Portály veřejné správy

Naši přátelé

Oddychovka

Flash hra

Víkendové hody provázelo pošmourné počasí, ale vzhledem

  • 29. 10. 2018
  • Rostislav Mihel

k původní předpovědi varující před celodenním deštěm vlastně můžeme být za zamračenou oblohu s minimem deště ještě rádi. Páteční posezení u cimbálu ve sklepních prostorách Obecního domu přilákalo přibližně přesně tolik návštěvníků, aby beze zbytku zaplnili jejich kapacitu. Výtečná hudební produkce cimbálové muziky s netradičním názvem Tvojého dědy spolu s připraveným občerstením byly zárukou toho, že zúčastnění odcházeli spokojeni. Ukázalo se, že tento model za situace, kdy jsou hody ve všech třech obcích farnosti souběžně, by mohl být životaschopný a pro obec naší velikosti optimální. Velké poděkování za organizaci zábavy patří především mladým a rodičům ročníku 2000, kteří se do jeho přípravy zapojili.

Berana v neděli brzy ráno starosta přivezl (a večer zase odvezl) z Bunče (majiteli tímto velmi děkujeme, že nám již několik let vychází vstříc) a když dechová hudba Komňané v mimořádně početném zastoupení dorazila do hospody Polyfunkčního domu, mohla krojová chasa vyrazit na obchůzku obcí. Málo početné ročníky posledních let (a bohužel i několika příštích) a nezájem některých mladých způsobují stále snižující se počet těch, kteří ji absolvují. Taktéž účast drslavské mládeže na mši svaté, která je sloužena za mládež z celé farnosti, je velmi slabá. S tímto nepříznivým faktem se budeme muset srovnat a hodovou tradici udržet pro další, snad již početnější ročníky. Ve sportovním areálu se již osmým rokem nacházely kolotoče a atrakce, letos v rekordním počtu a atraktivitě.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se o zdar letošních hodů přičinili a také těm občanům Drslavic, kteří chasu před svým domem přivítali, jak se patří pohostili a finančním obnosem přispěli na náklady s pojené s organizací hodů.

Fotogalerie z hodů ZDE

Hlášení rozhlasu

Podporujeme

Starosta obce

„Důsledně dbám na to, abych vykonával svoji funkci aktivně a bezúhonně, v souladu s ústavním pořádkem, zákony a dalšími právními předpisy České republiky a v souladu se svým svědomím.“

Náš senátor

Patrik Kunčar
ul. Přemysla Otakara II. 2476, první patro
Uherský Brod

Úřední hodiny:
po 8:00 – 12:00,
14:00 – 16:30
út 8:00 – 12:00
čt 14:00 – 16:00

Telefon: +420736156725
E-mail: kuncarp@senat.cz

Anketa

 
Tato anketa končí 31.12.2018.

Počasí

Data se nepodařilo načíst.

Ztratil se Vám pes?

HZS radí veřejnosti

Najdete u nás


Prodejna svíček

Tip na výlet


Rozhledna Rovnina

Poděkování