Menu

Aktuální informace

Z galerie

Partnerská obec

Obec krásno

Obec Krásno (SK)

Portály veřejné správy

Naši přátelé

Oddychovka

Flash hra

Novinky

S cílem ještě více zviditelnit a propagovat revitalizované mís­to

 • 24. 4. 2019
 • Rostislav Mihel

po zámečku Pepčín jsme vloni zrealizovaný projekt přihlásili do 11. ročníku soutěže Má vlast cestami proměn - příběhy domova. Pevně věříme, že zde má v konkurenci 110 dalších projektů z celé ČR šanci uspět, protože ta proměna od nádherného zámečku přes holou pláň až po revitalizované prostranství s obnovenými základy původního zámku je svým způsobem jedinečná. Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení 11. ročníku této soutěže, které se uskuteční 18.5.2019 v Praze na Vyšehradě. Čeká Vás zde pestrý program pro…

V neděli za pěkného jarního počasí nosili děvčátka

 • 12. 4. 2019
 • Rostislav Mihel

tradiční Letéčko a kluci Marka, čímž symbolicky přivítali jaro. Přinášíme menší fotogalerii, poděkování patří rodičům a prarodičům, kteří mají zásluhu na přípravě krojového oblečení a také všem spoluobčanům za podporu této jedinečné tradice.

 

První investiční akcí letošního roku je generální oprava dolní

 • 29. 3. 2019
 • Rostislav Mihel

kapličky, na kterou máme vyřízenou dotaci z Ministersva zemědělství. Práce, které započaly zhotovitelskou firmou tento týden, by měly trvat do konce června. Slavnostní mši svatou při příležitosti požehnání tomuto dílu a poděkování Pánu Bohu pak plánujeme na 25.8. v odpoledních hodinách. 

Souběžně v obecním lese vysazujeme 2300 ks sazenic dubu zimního, které jsme přivezli minulý pátek z lesní školky v Lukovečku. Práce v místech po těžbě kůrovcového smrku by měly být dokončeny v průběhu příštího týdne, již dnes…

Ve snaze ještě více zkvalitnit systém odpadového hospodářství

 • 27. 3. 2019
 • Rostislav Mihel

s platností od 1.4.2019 zavádíme pro občany s trvalým pobytem v naší obci možnost uložit stavební suť na našem sběrném dvoře. K tomuto je vyčleněn modrý kontejner (viz fotografie), uložení odpadu je podmíněno množstvím suti do 1m3 na jedno číslo popisné za kalendářní rok. Pokud budete chtít dané možnosti využít, nejdříve se prosím nahlaste v kanceláři obecního úřadu a po registraci a zběžné kontrole množství suti Vám bude umožněno odpad uložit. Uložení suti ve výše uvedeném množství je zdarma. Případné bližší informace podá starosta obce.

 

Kontejner pro stavební suť

XII. ročník koštu slivovice

 • 11. 3. 2019
 • Rostislav Mihel

v Obecním domě v Drslavicích letos přilákal rekordní množství příznivců tohoto tradičního moku oblasti Slovácka. Návštěvníci měli možnost nejenom ochutnat zdarma z 142 - a nutno podotknout kvalitních - vzorků slivovic a 40 neméně dobrých letních kvasů, ale také zabijačkové speciality z kuchyně místních hasičů. K tanci a poslechu hráli Komenští heligonkáři, ceny vítězům jednotlivých kategorií předal starosta SDH pan Dušan Hamada a místostarosta SDH pan Martin Hruboš. Vítězem v kategorii slivovic se stal Karel…

Přinášíme fotogalerii ze včerejšího velmi vydařeného

 • 4. 3. 2019
 • Rostislav Mihel

fašankového odpoledne. Za jeho organizaci děkujeme SDH Drslavice, dále skvělé muzice která nás doprovázela, všem kteří se do průvodu masek zapojili, Drslavské hospodě za poskytnuté zázemí a výborné řízky, a v neposlední řadě všem spolubčanům podporujících tuto úžasnou tradici. 

Fotogalerie z fašanku ZDE

Zájemci o dřevo z obecního lesa se počínaje dneškem mohou

 • 20. 2. 2019
 • Rostislav Mihel

přihlásit na Obecním úřadě v Drslavicích nebo na telefonním čísle OÚ 572 671151. Nabídka platí pouze pro občany Drslavic a jednoho člena rodiny z jednoho čísla popisného.

K dispozici je několik úseků formou samovýroby s tím, že stromy určené k probírce jsou již skácené těžařskou firmou - v přiděleném úseku platí přísný zákaz kácení jiných stromů než těch pokácených. Dřevo je dobře dostupné, jedná se o výhradně o tvrdé dřevo, cena je 200 Kč/m3.

Uzávěrka přihlášek je čtvrtek 28.2.2019 v 15:00 hod., uspokojeným…

Poplatky za popelnice a ze psů na rok 2019

 • 12. 2. 2019
 • Rostislav Mihel

se vybírají v hotovosti  v kanceláři Obecního úřadu 

do 31. března 2019

 

poplatek za popelnice :  300,- Kč na osobu za rok               

poplatek ze psa   :   100,- Kč

za každého dalšího v domácnosti : 150,- Kč

                                                       

Do tohoto termínu je také možnost úhrady poplatků na účet Obce Drslavice:

KB Uherský Brod, č. účtu: 13426721/0100, variabilní symbol = číslo domu

Sérii fotbalových turnajů v hale našeho Polyfunkčního domu

 • 28. 1. 2019
 • Rostislav Mihel

Fotbalový turnaj žáků

uzavřel žákovský za účasti šesti týmů z širšího okolí. Z vítězství se radovali hráči Nivnice těsně před Hradčovicemi, diplomy, ceny a medalie předal zúčastněným starosta obce, který zároveň poděkoval organizátorům turnaje z TJ Hradčovice, všem sponzorům a všem fotbalovým nadšencům, kteří se na jeho přípravě podíleli. 

Hlášení rozhlasu

Podporujeme

Starosta obce

„Půjdu vždy osobním příkladem tím, že veřejně odmítnu výhody, dary, úsluhy, služby a jiná zvýhodnění, která jsou mi v souvislosti s výkonem mého mandátu případně nabízena.“

Náš senátor

Patrik Kunčar
ul. Přemysla Otakara II. 2476, první patro
Uherský Brod

Úřední hodiny:
po 8:00 – 12:00,
14:00 – 16:30
út 8:00 – 12:00
čt 14:00 – 16:00

Telefon: +420736156725
E-mail: kuncarp@senat.cz

Anketa

 
Tato anketa končí 31.12.2018.

Počasí

Pátek

26 °C

Ztratil se Vám pes?

HZS radí veřejnosti

Najdete u nás


Prodejna svíček

Tip na výlet


Salaš Travičná

Poděkování