Menu

Aktuální informace

Z galerie

Partnerská obec

Obec krásno

Obec Krásno (SK)

Portály veřejné správy

Naši přátelé

Oddychovka

Flash hra

Archiv novinek

Zájemci o dřevo z obecního lesa se počínaje dneškem mohou

 • 17. 6. 2018
 • Rostislav Mihel

přihlásit na Obecním úřadě v Drslavicích nebo na telefonním čísle OÚ 572 671151. Nabídka platí pouze pro občany Drslavic a jednoho člena rodiny z jednoho čísla popisného.

K dispozici bude 7-10 (bude upřesněno po ukončení těžby) hromad suráků smrkového dřeva v ceně 800,- Kč za m3. Dřevo bude dostupné u cesty na okraji obecního lesa. Každá hromada má cca 5m3 dřeva, bude taktéž upřesněno následně.

 

Uzávěrka přihlášek je pondělí 25.6.2018 v 16:30 hod., uspokojeným zájemcům (pakliže bude zájem vyšší bude rozhodnuto…

Sportovně naučným výletem do přírody pokračovalo v sobotu

 • 11. 6. 2018
 • Rostislav Mihel

Drslavské léto akcí cílenou především na děti. Počasí se vydařilo, a tak se mohli naši nejmenší popasovat se soutěžemi, na kterých si otestovali svoje dovednosti. Odměnou pro každého bylo po splnění úkolů letadélko, na jednotlivých stanovištích se rozdávaly bonbony. Pro soutěžící byla připravena mimo jiné střelba ze vzduchovky a lanovka, snad všechny děti využily možnost malování na obličej různými motivy. Pro všechny bylo připraveno občerstvení a táborový oheň se špekáčky zdarma.

Velké poděkování za organizaci…

Reportáž televize Slovácko z dojezdu druhé etapy charitativní

 • 9. 6. 2018
 • Rostislav Mihel

cyklotour Na kole dětem si můžete přehrát po kliknutí ZDE.

V příloze přinášíme seznam akcí mysliveckého sdružení

 • 6. 6. 2018
 • Rostislav Mihel

Drslavice- Hradčovice v letošním roce, na které Vás srdečně zvou.

V pátek na Mezinárodní den dětí jsme zahájili letošní ročník

 • 5. 6. 2018
 • Rostislav Mihel

Drslavského léta 2018 akcí při příležitosti dojezdu cyklistů druhé etapy charitativní cyklotour "Na kole dětem" k nám do sportovního areálu. Ocitli jsme se tak po boku několika málo velkých měst v ČR, které tuto příležitost mají, což je pro nás jistě významné a zároveň výborným způsobem propaguje Drslavice navenek. Asi stovka cyklistů přijela kolem 17. hodiny a ještě o hodinu před tím byly odstartovány závody dětí na kole "O pohár Josefa Zimovčáka", kterých se účastnilo kolem šedesáti závodníků. Vítězům při…

Svoz nebezpečného odpadu se bude v naší obci konat

 • 17. 5. 2018
 • Rostislav Mihel

ve středu 30. května 2018 v době od 15 do 17 hodin před obecním úřadem. Žádáme proto všechny občany, aby nebezpečný odpad (baterie všeho druhu, barvy, ředidla, postřiky, zářivky, výbojky, léky, staré elektrické přístroje, chladničky, oleje, pneumatiky apod.) v uvedené době bezplatně přivezli. Děkujeme předem.

V úterý 15.5.2018 se v Praze uskutečnily v novodobé historii

 • 16. 5. 2018
 • Markéta Bučková
již desáté Svatojánské slavnosti Navalis - největší barokní slavnosti na vodě u Karlova mostu s třísetletou tradicí a v rámci organizace Mikroregionem Dolní Poolšaví dostala i naše farnost možnost se zúčastnit a také reprezentovat náš kraj na těchto slavnostech. Kunovjané Navalis  ozdobili svojí "Jízdou králů", před Arcibiskupským palácem dokresloval atmosféru našeho kraje svým zpěvem mužský sbor z Hradčovic s cimbálovou muzikou a zástupci naší obce a farnosti měli příležitost nést v průvodě atributy Slavnosti…

Činnost OÚ Drslavice v období od 14.11.2017 do 3.5.2018

 • 4. 5. 2018
 • Rostislav Mihel

Závěr roku 2017 byl ve znamení příprav tradičních kulturně společenských akcí, na kterých obec Drslavice participuje nebo spolupořádá. Jedná se o Zpívání u kapličky, kde kromě pravidelných účastníků vystoupil ŽPS Vlčnovské búdové umělkyně, tematickou výstavu Když zavoní káva a besedu se seniory v Obecním domě. Všechny zmiňované akce měly velmi solidní návštěvnost a pozitivní ohlasy. Podobně i začátkem roku jsme se více či méně podíleli na každoročně opakujících se akcích, kterými jsou tříkrálová sbírka, plesy…

Fotogalerií se vracíme ke stavění májů v obci, které se uskutečnilo

 • 2. 5. 2018
 • Rostislav Mihel

v uplynulých dnech na několika místech. Chtěl bych poděkovat zástupcům ročníku 2000 mající na starosti stavbu hlavního máje u kapličky za vzornou přípravu a organizaci, a také všem spoluobčanům, kteří pomáhali a přičinili se o dovezení a stavby jednotlivých májů.

Fotogalerie ze stavění hlavního máje ZDE.

Minulý pátek a sobotu se uskutečnila brigáda dobrovolníků

 • 23. 4. 2018
 • Rostislav Mihel

z řad členů SDH Drslavice za účelem opravy mostu přes Holomňu při jejím soutoku s Olšavou. Most v majetku obce byl dlouhodobě ve špatném stavu a brigáda byla naplánována na období, kdy obec bude disponovat potřebným množstvím řeziva z obecního lesa po loňské těžbě. Po dvoudenní úsilí se podařilo most precizně opravit, chtěl bych jménem Obce Drslavice všem, kteří se na ní podíleli moc poděkovat. Velmi si vážíme Vašeho přístupu a obětování volného času pro všeobecný veřejný zájem.

Fotogalerie z brigády ZDE

Hlášení rozhlasu

Podporujeme

Starosta obce

„Veřejnosti poskytuji všechny informace související s výkonem svého mandátu s výjimkou těch, které v souladu s právními předpisy podléhají zvláštní ochraně.“

Náš senátor

Patrik Kunčar
ul. Přemysla Otakara II. 2476, první patro
Uherský Brod

Úřední hodiny:
po 8:00 – 12:00,
14:00 – 16:30
út 8:00 – 12:00
čt 14:00 – 16:00

Telefon: +420736156725
E-mail: kuncarp@senat.cz

Anketa

 
Tato anketa končí 31.12.2018.

Počasí

Úterý

12 °C

Ztratil se Vám pes?

HZS radí veřejnosti

Najdete u nás


Prodejna svíček

Tip na výlet


Baťův kanál

Poděkování