Menu

Aktuální informace

Z galerie

Partnerská obec

Obec krásno

Obec Krásno (SK)

Portály veřejné správy

Naši přátelé

Oddychovka

Flash hra

Archiv novinek

Obecní úřad oznamuje občanům, že

  • 24. 5. 2015

ve středu dne 27. května 2015 v době od 15.00 do 17.00 hodin se bude konat SVOZ NEBEZPEČNÉHO ODPADU. Žádáme proto všechny občany, aby nebezpečný odpad (baterie všeho druhu, barvy, ředidla, postřiky, zářivky, výbojky, léky, staré elektronické přístroje, chladničky, oleje, pneumatiky apod.) přivezli v uvedené době k obecnímu úřadu.

Děkujeme. Úžasný

Pozvánka na veřejné zasedání ZO

  • 21. 5. 2015

v příloze.

S přáním hezkého prožití májového víkendu

Rostislav Mihel, Váš starosta Mrkající

400.000,– Kč dotace obdržíme na projekt

  • 12. 5. 2015

nového dětského hřiště ve sportovním areálu obce, a to na základě naší žádosti z letošního února v Programu obnovy a rozvoje venkova vypsaného Ministerstvem pro místní rozvoj. Jsme velmi rádi, že náš projekt byl vybrán z celkového počtu 1048 jako jedna ze 119 uspokojených žádostí – svědčí to mimo jiné o skutečnosti, že byl v konkurenci ostatních velmi kvalitně připraven. MMR za podporu děkujeme, projekt hodláme realizovat v co nejkratší možné době.

S přáním hezkého dne Rostislav Mihel, Váš starosta Úžasný

200.495,- Kč postupně inkasujeme od

  • 4. 5. 2015

sportovců za využití v právě ukončené zimní sezóně 2014/15 v hale Polyfunkčního domu. Oproti loňskému roku se příjem za srovnatelné období zvedl o 14.370,– Kč, přičemž finanční podmínky pro uživatele haly zůstaly nezměněny. Již nyní můžeme konstatovat, že ekonomika celé budovy za kalendářní rok 2015 bude podobně jako vloni výrazně zisková.

Děkujeme všem, kteří nám využíváním haly napomáhají k její trvalé urdžitelnosti. Největším finančním přispěvatelem se s částkou 27.350,– Kč stala tenisová škola Rostislava…

Přinášíme fotogalerii ze stavění májů

  • 30. 4. 2015

v naší obci, chtěl bych poděkovat všem, kteří svou účastí a pomocí příspěli k udržení této tradice. Hlavní máj ve středu obce měl letos na starost ročník 1997.

Zároveň se omlouvám za sníženou funkčnost některých modulů těchto stránek (hlášení rozhlasu atd.). Problémy jsou zapříčiněny změnou databázového rozhraní na straně serveru, jsme tedy nuceni přepsat zdrojový kód aplikace. Nyní jsme ve fázi odlaďování, nové stránky nasadíme v průběhu příštích čtrnácti dnů.

S přáním krásného prožití májového prodlouženého…

70. výročí osvobození naší obce, které

  • 26. 4. 2015

připadá na dnešní den, si starosta obce připomněl na pátečním pietním aktu v Hradčovicích. Za přítomnosti našeho pana faráře, pravoslavného kněze, hradčovského pana starosty a několika dalších přítomných jsme věnovali tichou vzpomínku všem obětem druhé světové války v naší farnosti. V upomínku na toto kulaté výročí dnes také vyzlatíme pamětní desku umístněnou na budově OÚ, která nám utrpení v této nejstrašnější válce v novodobých dějinách připomíná.

Starosta obce děkuje všem spoluobčanům, kteří dnešního dne…

Prosba o pomoc

  • 23. 4. 2015

Vážení spoluobčané, přátelé a kamarádi, lidé dobré vůle,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc Barunce Halodové z Polešovic. Onemocněla akutní formou leukémie a hledá vhodného dárce kostní dřeně. Barunka je 34letá maminka dvou holčiček (dvojčátek) ve věku 5 let.

Vy, kterým je 18 – 35 let a jste zdrávi, můžete být nadějí pro záchranu tohoto mladého života. Máte možnost se zapsat do registru dárců kostní dřeně, a to na transfuzní stanici uherskohradišťské nemocnice ve dnech 28. dubna od 6:00 do 7:00 h a od 11…

234.000,- Kč dotace obdržíme na projekt

  • 16. 4. 2015

s názvem „Revitalizace veřejné zeleně na návsi v Drslavicích“. Projekt byl doporučen radou Zlínského kraje, nyní čeká na schválení zastupitelstvem ZK a poté bychom měli obdržet patřičné rozhodnutí. Zhotovitelskou firmou, která vyhrála výběrové řízení, bude EKOTIP z Částkova a budeme se s ní snažit domluvit s ní co možná nejbližší termín realizace. Úpravy se týkají středu obce a byly popsány v dřívější novince. Zlínskému kraji za podporu děkujeme.

V průběhu týdne jsme věnovali pracem na dodělávkách v zahradě…

Upozornění Policie České republiky

  • 10. 4. 2015


"POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY INFORMUJE OBČANY, ŽE BYL ZAZNAMENÁN NÁPAD TRESTNÉ ČINNOSTI A TO VLOUPÁNÍ DO RODINNÝCH DOMŮ, KE KTERÝM DOCHÁZÍ ZEJMÉNA V RANNÍCH A DOPOLEDNÍCH HODINÁCH.

POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY, ŽÁDÁ OBČANY, KTEŘÍ ZAZNAMENAJÍ VÝSKYT PODEZŘELÝCH VOZIDEL:

zn. AUDI, A6, ČERNÉ BARVY, TMAVÁ SKLA, SLOVENSKÁ REGISTRAČNÍ ZNAČKA, ZAČÍNAJÍCÍ PÍSMENY HC (HLOHOVEC)

nebo

zn. SEAT LEON, MODRO-ZELENÉ BARVY, SLOVENSKÁ REGISTRAČNÍ ZNAČKA, ZAČÍNAJÍCÍ PÍSMENY HC (HLOHOVEC)
PŘÍPADNĚ JINÉ PODEZŘELÉ VOZIDLO OPATŘENÉ…

1200 stromků lípy jsme v uplynulém

  • 5. 4. 2015

týdnu vysázeli v obecním lese, a to za vydatné pomoci místního mysliveckého spolku - chtěl bych poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se brigády zúčastnili a také panu Martincovi, lesnímu hospodáři, za odbornou pomoc. V příštích týdnech pak adminitrativně dořešíme se Zlínským krajem dotační prostředky, které nám kraj na tento pěstební zásah poskytne, a dokončíme práce spojené s nátěrem stromků a instalací pachových zábran v této lokalitě.

Na základě infomací z našeho farního úřadu sděluji, že tento čtvrtek 9…

Hlášení rozhlasu

Podporujeme

Starosta obce

„Půjdu vždy osobním příkladem tím, že veřejně odmítnu výhody, dary, úsluhy, služby a jiná zvýhodnění, která jsou mi v souvislosti s výkonem mého mandátu případně nabízena.“

Náš senátor

Patrik Kunčar
ul. Přemysla Otakara II. 2476, první patro
Uherský Brod

Úřední hodiny:
po 8:00 – 12:00,
14:00 – 16:30
út 8:00 – 12:00
čt 14:00 – 16:00

Telefon: +420736156725
E-mail: kuncarp@senat.cz

Anketa

 
Tato anketa končí 31.12.2018.

Počasí

Sobota

1 °C

Ztratil se Vám pes?

HZS radí veřejnosti

Najdete u nás


Prodejna svíček

Tip na výlet


Rozhledna Rovnina

Poděkování