Menu

Aktuální informace

Z galerie

Partnerská obec

Obec krásno

Obec Krásno (SK)

Portály veřejné správy

Naši přátelé

Oddychovka

Flash hra

Archiv novinek

Tradiční silvestrovské setkání na

  • 31. 12. 2011

Starostové obcí obepínajících Oboru

Zdroj foto: www.fotorosta.ic.cz

místě, kde dříve stával zámeček Pepčín se uskutečnilo v přátelské atmosféře a pospolitosti velkého množství zúčas­tněných za příznivého počasí. Přesně ve 12 hodin zazněly novoroční přání starostů okolních obcí a senátorky paní Juřenčákové, setkání poté vyvrcholilo spontánním zpěvem česko-slovenské hymny všech zúčastněných.

Chtěl bych při této příležitosti poděkovat všem návštěvníkům tohoto webu za zájem o naše stránky. Velké díky patří také všem, kteří poskytují fotografie…

Reportáž RTA televize z výstavy

  • 27. 12. 2011

nazvané „Z kuchyní, komor a světnic našich babiček“, která byla k vidění v naší obci v předvánoční době, byla odvysílána včera na TV Prima v rámci Minut regionu. Reportáž je řazena jako druhá v pořadí a začíná v čase cca 2:02. Děkujeme televizi RTA, že pomáhá propagovat naši obec, zároveň jejich pracovníkům přejeme úspěšný Nový rok 2012 a těšíme se na další spolupráci.

Reportáž RTA televize z výstavy ZDE

Betlémské světlo bylo na naši obec

  • 21. 12. 2011

Betlémské světlo

dnes přivezeno a bude vystaveno k odebrání v obou našich kapličkách také od dnešního dne.

Silvestrovské setkání na Pepčíně

  • 21. 12. 2011

V příloze plakátek, těšíme se na setkání s Vámi na Pepčíně !

Obec Drslavice nabízí palivové

  • 20. 12. 2011

Palivové dříví určené k prodeji

dříví na paletách k prodeji. Jedná se o tvrdé dřevo a je k dispozici na dvoře obecního úřadu (viz přiložená fotografie), cena za jednu paletu (prostorový metr) je 1.200,– Kč. Dřevo Vám pomůžeme naložit i složit na Vámi určeném místě zdarma. Zájemci se mohou přihlásit osobně nebo na telefonu Obecního úřadu, i starosty obce.

Výstava s názvem "Z kuchyní, komor

  • 18. 12. 2011

Fragment z výstavy

a světnic našich babiček" proběhla od minulého pátku do neděle s otvírací dobou v podvečerních hodinách. Slavnostní zahájení obstaral v pátek v 16 hodin úvodním slovem starosta obce a Bára Šobáňová krátkou kulturní vložkou, o natočení reportáže z výstavy projevila zájem televize RTA, které jsme samozřejmě vyhověli. Pro návštěvníky byl připraven chleba vyrobený podle původní staré receptury a také slivovice v dobové láhvi. Spoluobčané přinesli množství krásných exemplářů, za což jim patří velké poděkování…

Letošní zpívání u kapličky proběhlo

  • 18. 12. 2011

za velkého zájmu spoluobčanů i hostů z okolních vesnic. Za ideálního počasí v předvánočně laděném 50-i minutovém kulturním pásmu postupně vystoupily děti z MŠ a školní družiny, žačky Anety Gajdůškové, schola z Hradčovic, ženský sbor ze Starého Hrozenkova za doprovodu Marcelky Trtkové a mužský sbor z Hradčovic. Krásným mluveným slovem byl celý program uvozen paní Janou Chvílovou a zpívání bylo zakončeno krátkým zamyšlením starosty obce. Všichni účinkující byli obdarováni drobným dárečkem. Celkový výtěžek ze…

Sociální sítě hýbou dnešním

  • 16. 12. 2011

Ilustrační obrázek

internetovým světem a proto jsme se rozhodli umožnit Vám „lajkovat“, „plusovat“, ale také sdílet obsah našich stránek prostřednictvím nejrůznějších služeb na internetu. Věříme, že zejména mladší ročníky našich návštěvníků toto zkvalitnění naší webové prezentace ocení a uvítají.

V rámci motivačního programu

  • 15. 12. 2011

pro rok 2011 společnosti Elektrowin – zpětný odběr elektrozařízení jsme v listopadu podali žádost o příspěvek na budování sběrného dvora za Obecním úřadem. Dnešního dne nám bylo doručeno oznámení, že nám bude poskytnut příspěvek ve výši 38.300,– Kč, což činí veškeré náklady na novou bránu vedle Obecního úřadu. Jedním z kritérií pro splnění získané odměny byla výtěžnost odevzdaných elektrospotřebičů – ta za IV. čtvrtletí 2011 činila 1,3 kg na jednoho obyvatele Drslavic.

Děkujeme společnosti Elektrowin za poskytnutý…

Včera nás děti potěšily

  • 15. 12. 2011

Předvánoční besídka ve školce

vánoční besídkou, kterou secvičily pod vedením paní ředitelky a paní učitelek z mateřské školky a školní družiny. Vystoupení si užívali jak rodiče, tak děti, které své pásmo předváděly s velkou chutí a nadšením. Chtěla bych poděkovat všem zaměstnankyním školky za úsilí, trpělivost a vlídný přístup, které věnují našim dětem i nám rodičům, za výborné občerstvení na besídce, krásnou výzdobu a v neposlední řadě za milé pozornosti a dárečky.

Markéta Bučková

Předvánoční besídka ve školce

Hlášení rozhlasu

Podporujeme

Starosta obce

„Výkon mandátu starosty obce vnímám jako veřejnou službu občanům Drslavic, od kterých jsem získal důvěru i právo zastupovat je při správě obce.“

Náš senátor

Patrik Kunčar
ul. Přemysla Otakara II. 2476, první patro
Uherský Brod

Úřední hodiny:
po 8:00 – 12:00,
14:00 – 16:30
út 8:00 – 12:00
čt 14:00 – 16:00

Telefon: +420736156725
E-mail: kuncarp@senat.cz

Anketa

 
Tato anketa končí 31.12.2018.

Počasí

Pátek

21 °C

Ztratil se Vám pes?

HZS radí veřejnosti

Najdete u nás


Prodejna svíček

Tip na výlet


Salaš Travičná

Poděkování