Menu

Aktuální informace

Z galerie

Partnerská obec

Obec krásno

Obec Krásno (SK)

Portály veřejné správy

Naši přátelé

Oddychovka

Flash hra

Jak dodržet novoroční předsevzetí?

Dáváte si pravidelně novoroční předsevzetí, které se vám bohužel nikdy nedaří splnit? Chcete vědět, v čem děláte chybu? Přečtěte si následující tipy.

Buďte realističtí
Pokud své předsevzetí berete vážně, měli byste důkladně zvážit, jestli ho můžete splnit. Nestavte vzdušné zámky a buďte skromní. Na přání, která se vám již teď zdají nerealizovatelná, radši hned zapomeňte. To však neznamená, že byste se svých předsevzetí měli vzdávat preventivně. Jen si je lépe dopředu promyslete.

Vytvořte si plán
Nenoste svá předsevzetí jen ve své hlavě. Znáte to, co je psáno, to je dáno. Udělejte si plán, ve kterém si přesně stanovíte, jaká jsou vaše předsevzetí a jakým způsobem je budete v průběhu roku realizovat. Určitá data a termíny vám usnadní realizaci vašich záměrů v praxi.

Sledujte své pokroky
Součástí plánování a uskutečňování novoročních předsevzetí je také sledování dílčích pokroků a prohřešků. Zaznamenávejte si své pokroky a poklesky. Pokroky vás budou motivovat a prohřešky vás nakopnou k tomu, abyste svým předsevzetím věnovali více pozornosti.

Mluvte o svých novoročních předsevzetích nahlas
Novoroční předsevzetí byste si neměli nechávat sami pro sebe. Svěřte se s nimi svým nejbližšími. Získáte tak další motivaci k tomu, abyste se jimi řídili. Pokud se dopustíte vůči svým původním plánům nějakého prohřešku, budou první, kteří vám to připomenou.

Vytvořte si seznam kladů a záporů
Pokud se snažíte skoncovat se svými zlozvyky, může vám pomoci, když si napíšete, co špatného vám způsobují. Vedle nich připište pozitiva, na která se můžete těšit, pokud své předsevzetí dodržíte. Každý pohled na tento seznam vás bude utvrzovat ve vašem správném přesvědčení.

Novoroční předsevzetí v praxi
Na závěr uvádíme názorný příklad, jak nejefektivněji skoncovat s kouřením.

1. Dělejte si poznámky o svých pokrocích a prohřešcích. Zapisujte si počet cigaret, které během dne vykouříte, aby bylo jasné, zda děláte pokroky.

2. Buďte realističtí a dejte si na dodržení svého předsevzetí delší časovou lhůtu, např. 1 rok. Naplánujte si postupné snižování cigaret, dávky snižujte např. po měsících.

3. Dříve, než dojde k samotnému rozhodnutí, měli byste si zjistit všechny možnosti odvykání. Informujte se, jak fungují nikotinové náplasti a žvýkačky, nechte si poradit od odborníka.

4. Svěřte se se svým předsevzetím přátelům, kteří vám ho pokaždé připomenou, takže ho nebudete moct zapomenout.

5. A konečně si sestavte seznam negativních stránek kouření a připište k němu pozitiva, která vás čekají, pokud s ním přestanete.

Hlášení rozhlasu

Podporujeme

Starosta obce

„Důsledně dbám na to, abych vykonával svoji funkci aktivně a bezúhonně, v souladu s ústavním pořádkem, zákony a dalšími právními předpisy České republiky a v souladu se svým svědomím.“

Náš senátor

Patrik Kunčar
ul. Přemysla Otakara II. 2476, první patro
Uherský Brod

Úřední hodiny:
po 8:00 – 12:00,
14:00 – 16:30
út 8:00 – 12:00
čt 14:00 – 16:00

Telefon: +420736156725
E-mail: kuncarp@senat.cz

Anketa

 
Tato anketa končí 31.12.2018.

Počasí

Data se nepodařilo načíst.

Ztratil se Vám pes?

HZS radí veřejnosti

Najdete u nás


Prodejna svíček

Tip na výlet


Jeskyně Jáchymka

Poděkování