Aktuálně v naší obci / strana 36

234.000,- Kč dotace postupně vyčerpáme

Přidáno: 10. 4. 2014

na tři nové pracovníky od Úřadu práce, kteří počínaje pondělkem nastupují na 6,5 měsíční pracovní poměr k nám na obec. Hlavní náplní jejich práce bude úklid, sečení a udržování čistoty v obci, pořádek na kompostárně (zde v posledních týdnech kvůli množství jiné práce pociťujeme určitý deficit) a také rozsáhlé práce na zahradě MŠ, kde máme v úmyslu co bude v našich silách provést svépomocí. V blízké době se pustíme i do výstavby nových míst pro kontejnery na plast a papír .. o tomto Vás budu včas informovat.

Úřadu práce za poskytnutí podpory DĚKUJEME.

S přáním hezkého prožití víkendu Rostislav Mihel, Váš starosta


Pěkné, jarní počasí provázelo děvčátka

Přidáno: 6. 4. 2014

a chlapce letošním nošením Letéčka a Marka. Děvčat v krojích se sešlo na 30, což je za poslední roky zdaleka nejvíce. Všechny pak pod vedením „paniček“ tradičně obešly v průvodě obec, aby se následně – už společně s chlapci – rozeběhly po jednotlivých domech. Poděkování právem patří všem, kteří se na organizaci a přípravě této nádherné tradice podílí.

Fotogalerie k článku ZDE


Fantastického sportovního úspěchu dosáhl

Přidáno: 4. 4. 2014

na dnešním pražském půlmaratonu Martin Orlovský. V konkurenci 12490 závodníků se umístnil na vynikajícím 498. místě v čase 1:29:24. Martinovi k úspěchu srdečně gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších závodů. V příloze pak přinášíme Martinův diplom, více informací o půlmaratonu naleznete ZDE.


Připravili jsme celou sérii materiálů,

Přidáno: 1. 4. 2014

které si kladou za cíl více zpropagovat a zviditelnit naši obec. Dnešního dne jsme většinu podkladů předali do výroby, instalovat je budeme v různých místech obce v průběhu příštího týdne a při procházce obcí je nebude moci přehlédnout Usmívající se. Už dnes Vám ale nabízíme zbrusu nový materál, ke kterému spouštíme anketní otázku. Kdo by měl zájem o jeho odběr v listinné podobě, může si ho zdarma vyzvednout v kanceláři OÚ.

S přáním krásných jarních dnů

Rostislav Mihel, Váš starosta


Starosta obce D R S L A V I C E svolává

Přidáno: 23. 3. 2014

veřejné zasedání zastupitelstva obce Drslavice, které se bude konat

v úterý 1. dubna 2014 v 19:00 hodin

v zasedací místnosti Obecního úřadu Drslavice

Program jednání :

1. Zahájení, volba návrhové komise a ověřovatelů zápisu

2. Kontrola usnesení

3. Smlouva o poskytnutí podpory ze SFŽP

4. Diskuze

5. Usnesení, závěr

Podle § 93 zákona č. 128/2000 Sb. o obcích je zasedání zastupitelstva obce veřejné.

Rostislav Mihel, starosta obce

V Drslavicích dne 24.3.2014

Vyvěšeno dne: 24.3.2014

Sejmuto dne:


V těchto dnech poskytujeme součinnost

Přidáno: 23. 3. 2014

při dokončovacích pracích na odstranění trafostanice před Obecním úřadem. Výsledkem bude dodlážděná plocha až k budově úřadu, v dalším kroku pak přesuneme kontejnery na plasty a papír od Obecního úřadu k nové trafostanici na dolním konci. Tímto dostatečně rozšíříme vjezd do sběrného dvora vedle budovy OÚ především pro těžké svozové vozidla velkoobjemového odpadu.

Minulý týden jsme také zahájili rozvoz hnědých kontejnerů na bioodpad po obci. Občané do nich mohou odkládat bioodpad v libovolném množství a jakmile bude kontejner naplněný, budeme ho svozovým vozidlem svážet na kompostárnu. Nabízíme také v rámci rozšíření služeb Obecního úřadu možnost krátkodobého jednorázového přistavení kontejneru k Vašemu domu v případě většího množství bioodpadu. Ten naplníte a my ho obratem vyvezeme na kompostárnu. V této souvislosti Vás žádáme, aby jste veškerý bioodpad ukládali buď do přistavených kontejnerů na bioodpad nebo přímo na kompostárnu a nikam jinam – předem děkujeme, pomůžete tím k udržení čistoty jak v obci samotné, tak životnímu prostředí obecně.

V současné době v této souvislosti řešíme, kam umístnit kontejner na bioodpad na horní konec tak, aby byl přístupný co nejlépe pro co nejširší okruh spoluobčanů zde žijících. Zatím se nám žádné nedaří najít .. pokud by jste o nějakém vhodném místě v této lokalitě věděli, budu rád, když mi to sdělíte. Předem děkuji.

S přáním úspěšného vstupu do nového pracovního týdne

Rostislav Mihel, Váš starosta


Aktualizovali jsme rozpis volných hodin

Přidáno: 16. 3. 2014

Polyfunkčního domu do konce zimní sezony, tedy do 30.4.2014. Pro tzv. letní období od 1.5.2014 do 30.9.2014 nabízíme pronájem haly s 50% slevou .. hodina v tomto období bude stát 125,– Kč a dvouhodinovka 200,– Kč. Tímto tedy zahajujeme rezervaci (buď v kanceláři OÚ Drslavice nebo na tel 572671151 nebo 725423868) pro tuto část letošního roku.

Rozpis volných a obsazených hodin v Polyfunkčním domě ZDE

V okolí Polyfunkčního domu nyní pokládáme zatravňovací panely a v nejbližší době tato místa osejeme travou. Pracujeme také na návrhu a výrobě propagačních materiálů v návaznosti nejen k Polyfunkčnímu domu, ale i ve vztahu k turistickýcm zajímavostem v obci. Materiály ve formě papírových tiskovin, reklamních plachet a směrových cedulí budou dle našeho odhadu hotovy, instalovány a distribuovány cca do poloviny dubna.

S přáním úspěšného vstupu do pracovního týdne

Rostislav Mihel, Váš starosta Úžasný


K zemi se začala pomalu poroučet

Přidáno: 9. 3. 2014

Práce na odstranění trafostanice před OÚ

stařičká trafostanice EONu před Obecním úřadem, o jejíž odstranění jsme vzhledem k havarijnímu stavu usilovali od roku 2011. Veškeré náklady (více než 1,5 mil. Kč) na tuto investiční akci jsou na vrub společnosti EON, které tímto děkujeme, že nám realizací našeho požadavku vyšla vstříc. Důležitým efektem tohoto kroku bude mimo jiné významné rozšíření vjezdu do sběrného dvora.

Rozloučit se s trafostanicí (a třeba i ukápnout z nostalgie slzu PlačícíSmějící se), která zde podle pamětníků stála více než 60 let, se můžete nejpozději do zítřka, kdy se definitivně stane minulostí.


Tradiční košt slivovice se uskutečnil

Přidáno: 9. 3. 2014

minulou sobotu v Obecním domě a stejně jako v minulých letech byl spojen s ochutnávkou zabíjačkových specialit. K tanci a poslechu hrála cimbálová muzika Rozmarýn. Návštěvníci koštu mohli vybírat a zdarma (resp. v ceně vstupného) ochutnat libovolný počet ze 106 vzorků slivovice a 23 letních kvasů, které týden předtím degustovala odborná komise. Vítězem v kategorii slivovic se tentokrát stal pan Josef Mihel, Drslavice čp. 149, v kategorii letních kvasů pan Zdeněk Holub ze Šumic.

Vítězům gratulujeme a aktivním členům SDH Drslavice děkujeme za organizaci a přípravu akce. Velmi si vážíme skutečnosti, že se tímto způsobem snažíte přispět k oživení kulturně-společenského života v obci.

Fotogalerie z koštu slivovice ZDE

Reportáž Slováckých novin z koštu ZDE


Jarní počasí provázelo při obchůzce

Přidáno: 2. 3. 2014

obcí fašankový průvod, jehož organizace se zhostil SDH Drslavice. K dobré náladě tradičně přispěla také dechová hudba Kunovjané, která v produkci pokračovala i v podvečerních hodinách přímo v nové drslavské hospodě. Děkujeme všem, kteří se do masopustního reje zapojili a také těm spoluobčanům, kterým stálo zato účastníky průvodu před svým domem tu štamrlí slivovice, tu koblihou pohostit, nebo přispět nějakou tou korunou k finančnímu pokrytí akce.

Fotogalerie z fašanku 2014 ZDE


36

Kalendář akcí

24. 9.
Zasedání ZO
27. 10.
Hody 2019


Počasí v Drslavicích


Obec Drslavice

Drslavice 93,
687 33 Drslavice, Zlínský kraj

IČ: 00360597
tel.: 572 67 11 51
e-mail: obec@drslavice.cz

Úřední hodiny:

pondělí, středa
7.00–12.00, 12.30–16.30
úterý, čtvrtek
07.00–12.00 12.30–15.00
pátek
07.00–12.00 12.30–14.30

Starosta obce
Rostislav Mihel


Mikroregion Dolní Poolšaví Sdružení místních samospráv ČR
Děkujeme našim partnerům:
Zlínský kraj, MMR, Ministerstvo zemědělství, sponzoři Drslavského léta, Úřad práce, Ministerstvo vnitra

Všechna práva vyhrazena – 2019 – www.drslavice.cz
Prohlášení o ochraně osobních údajů – GDPR | Administrace
Vytvořilo Studio KVARK