Aktuálně v naší obci / strana 66

Z půdních prostor bývalé školy I.

Přidáno: 7. 12. 2011

Soudruh Stalin

V půdních prostorách bývalé školy, kromě obrovského množství nepořádku, bylo nalezeno také větší množství starého dobového tiskového materiálu. Tímto zahajujeme nepravidelný seriál na těchto stránkách, ve kterém budeme postupně zveřejňovat zajímavé materiály. Na úvod tady máme smutnou informaci z 5.3.1953 (viz příloha), kdy po těžké nemoci zemřel Josef Vissarionovič Stalin. PlačícíMrkající


Koncert dechové hudby Stříbrňanka

Přidáno: 5. 12. 2011

Mikroregion Dolní Poolšaví zve příznivce dechovky na tradiční předvánoční koncert dechové hudby Stříbrňanka, který se koná v sobotu 10.12.2011 od 14:30 hod ve sportovní hale v Kunovicích. Vstupné je 100,– Kč pro dospělé a 80,– Kč pro důchodce, studenty a držitele průkazu ZTP. Vstupenky budou zajištěny na místě, jízdné v autobusu je zdarma. Odjezd autobusu z Drslavic je z autobusové zastávky ve 13:30 hod. Odjezd autobusu nazpět je cca 20 minut po skončení koncertu.


Pozvánka na předvánoční odpoledne

Přidáno: 5. 12. 2011

Pozvánka na Veleťánek


Mikuláš, který dnes naděloval v naší

Přidáno: 4. 12. 2011

Mikuláš, anděl a čert v MŠ

Mateřské školce, byl velmi štědrý. Kromě drobných dárků dětičkám naložil 28 zbrusu nových šatních skříněk v různých barvách. Skříňky jsou o 5 cm širší než ty původní a každá uvnitř obsahuje 4 věšáčky. Děti Mikulášovi slíbily, že se k nim budou hezky chovat, my naopak dětem přejeme bohatého Mikuláše pokud možno bez slziček.

Nové šatničky v MŠ


Vydláždili jsme prostor vedle Obecního

Přidáno: 1. 12. 2011

Nová podoba vjezdu do sběrného dvora

úřadu zámkovou dlažbou a spolu s novou branou instalovanou v průběhu listopadu byly završeny práce pro letošní rok v oblasti postupné výstavby nového sběrného dvora. Nyní se naše pozornost upíná k budově bývalé školy, kde od úterý tohoto týdne probíhají intenzivní práce na vyčištění půdních prostor. Následně budou provedeny sondy za účelem zjištění statického stavu stropů. Kromě obrovského množství harampádí zde bylo nalezeno cca 25 ks starých školních lavic spojených v jednom setu se židlemi v poměrně zachovalém stavu. Tyto odnášíme do spodních prostor školy především kvůli odlehčení půdy a popřemýšlíme o jejich renovaci a následném využití.

Dnešního dne také uzavíráme časově náročné práce na novém obecním zpravodaji, pevně věříme, že se nám ho podaří distribuovat do Vašich poštovních schránek kolem 15.12.

Starosta obce, paní účetní i pracovníci Obecního úřadu v Drslavicích Vám přejí krásné prožití druhé adventní neděle.

Staré školní lavice


Dnešního dne došlo k předání

Přidáno: 28. 11. 2011

budovy bývalé školy č.p. 95 stávajícím nájemcem společností LIMA zpět Obci Drslavice. Chtěl bych při této příležitosti této firmě, jmenovitě panu Bujáčkovi, poděkovat za více než 17 letou velmi korektní spolupráci s naší obcí a popřát jim hodně zdaru v práci v jejich novém areálu.

Rostislav Mihel, starosta obce


Dotaci ve výši 30.000,- Kč jsme

Přidáno: 27. 11. 2011

Církevní grant Nadace DKS 2011

obdrželi včera na slavnostním předání Církevního grantu Nadace Děti-kultura-sport, kterého se na Velehradě zúčastnil starosta obce. O finanční příspěvek jsme požádali koncem září a použijeme jej v příštím roce na rekonstrukci kříže v trati pod Vrhovýma. Zbylou část prostředků (celkový rozpočet akce je 85.000,– Kč) se pokusíme získat od Ministerstva pro místní rozvoj. Nadaci DKS za poskytnutý příspěvek

DĚKUJEME.

Nižší množství článků a aktualit na tomto webu je zapříčiněno především intenzivními pracemi na novém vydání Drslavského zpravodaje .. počátkem příštího týdne musí být připravena tisková verze tak, aby jste jej kolem 16.12. nalezli ve svých poštovních schránkách.

Přejeme Vám poklidný vstup do adventního období.

Článek o předávání církevního grantu ZDE.

Fotogalerie z předávání církevního grantu ZDE.


Zabezpečili jsme propadlý kanál

Přidáno: 23. 11. 2011

v Hlubočce směrem k družstvu. Přes kanál pravděpodobně projelo těžké vozidlo, které zcela zničilo poklop kanálu. Žádáme řidiče projíždějící tímto úsekem, aby jednak dbali zvýšené opatrnosti v této části a hlavně připůsobili rychlost jízdy v celé Hlubočce, zvláště v zimním období.

Původní stav odkrytého kanálu

Opravený poklop kanálu


Malé zamyšlení starosty obce

Přidáno: 15. 11. 2011

Jak se Vám to líbí?ilustrační obrázek

ZO Drslavice se na posledním zasedání zabývalo podnětem občanů ke spalování nevhodných materiálů a znečištění ovzduší v topné sezóně a v usnesení uložilo starostovi obce, aby situaci řešil. Soudě i podle průběžných výsledků ankety není tento problém lhostejný návštěvníkům našich www stránek, kteří se rekrutují převážně z řad spoluobčanů.

Chtěl bych předeslat k tomu co uvedu níže, že mi není vlastní nějaké moralizování nebo poučování kohokoliv o čemkoliv – sám to nemám rád.

1. Zkuste se vžít do situace náhodného návštěvníka naší vesnice, kterého přivítá smrad z plastů z většiny jejích částí a černý kouř z několika komínů. Člověk ze své podstaty intuitivně dá na první pocit, udělá si okamžitý úsudek o tom, kde se ocitl a jak se cítí a jeho další konání bude tímto ovlivněno na dlouhou dobu. Ptám se tedy: myslíte si, že se u nás bude cítit dobře? Myslíte si, že se k nám příště bude rád vracet?

2. Často si stěžujeme, že děti vysedávají doma u počítačů, u televize a podobně. Když se nám je pak podaří dostat na „čerstvý vzduch“, stávají se taktéž obětí smradu z komínů, který nejen že není pocitově příjemný, ale má přímý dopad na jejich zdraví, ptám se tedy: znáte cennější hodnotu než zdraví našich blízkých, dětí zejména? Budete pak po návštěvě lékaře umět dítěti vysvětlit, proč se jeho zdravotní stav zhoršil?

3. Komíny, ze kterých se popisovaný zápach line, jsou snadno lokalizovatelné. Umím si z minulosti představit nejrůznější emočně více či méně vypjaté situace mezi sousedy, blízkými spoluobčany na toto téma. Důsledky takových reakcí pak může mnohdy znamenat názorové pnutí nejdříve mezi nimi, toto se dále eskaluje napříč celou obcí. Ptám se naposled: opravdu není možné, abychom elementárním dodržováním zákonů a základních mezilidských vztahů přispěli k lepší atmosféře v obci, zvláště v předadventním a následně adventním čase?

Vážení spoluobčané, stará pravda hovoří o tom, že „svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého“. Toto mi příjde ve výše uvedeném kontextu, umocněné zítřejším svátkem 22 let od znovunabytí svobody, velmi trefné. Zároveň si uvědomuji určitý emoční náboj toho, co jsem Vám chtěl sdělit. Neberme to prosím na lehkou váhu. Přemýšlejme o tom ..

Děkuji. Krásný sváteční den 17. listopadu.

Rostislav Mihel, starosta obce

Článek z dnešních novin na toto téma

Aktuální informace o stavu ovzduší ve Zlínském kraji


Dotaci ve výši 936.180,- Kč jsme

Přidáno: 10. 11. 2011

Uvažovaný model traktoru

obdrželi na pořízení techníckého vybavení komunitní kompostárny. V praxi se jedná o zakoupení víceúčelového traktoru, nejpravděpodobnéjší se jeví typ traktoru, který je na výše uvedené fotce. Výběrové řízení na nákup traktoru proběhne do konce roku, bude následovat pronájem části betonové plochy od ZOD Poolšaví, kterou nyní společnými silami zvětšujeme.

Informace o balíku schválených dotací ZDE

S přáním hezkého víkendu starosta obce.


66

Kalendář akcí

24. 9.
Zasedání ZO
27. 10.
Hody 2019


Počasí v Drslavicích


Obec Drslavice

Drslavice 93,
687 33 Drslavice, Zlínský kraj

IČ: 00360597
tel.: 572 67 11 51
e-mail: obec@drslavice.cz

Úřední hodiny:

pondělí, středa
7.00–12.00, 12.30–16.30
úterý, čtvrtek
07.00–12.00 12.30–15.00
pátek
07.00–12.00 12.30–14.30

Starosta obce
Rostislav Mihel


Mikroregion Dolní Poolšaví Sdružení místních samospráv ČR
Děkujeme našim partnerům:
Zlínský kraj, MMR, Ministerstvo zemědělství, sponzoři Drslavského léta, Úřad práce, Ministerstvo vnitra

Všechna práva vyhrazena – 2019 – www.drslavice.cz
Prohlášení o ochraně osobních údajů – GDPR | Administrace
Vytvořilo Studio KVARK