Aktuálně v naší obci / strana 73

TV reportáž o těchto stránkách

Přidáno: 1. 9. 2011

odvysílala včera televize RTA v rámci Minut regionu od 17:40 na TV Prima. Reportáž naleznete ZDE, děkujeme RTA televizi, že pomáhá tímto způsobem propagovat naši obec včetně medu na poličce v kanceláři starosty obce Smějící se. Jinak v rámci sekce Oddychovka byla přidána nová hra, je celkem návyková Usmívající se takže pozor na to.


Autobusová zastávka (konečně) opravena

Přidáno: 1. 9. 2011

Opravená zastávka

Po dlouhých měsících a urgencích byla opravena autobusová zastávka. Celková cena opravy se pohybuje kolem 20.000,– Kč, záležitost je vedena jako škodná událost u pojišťovny Kooperativa, škoda nám tedy bude po zkompletování dokumentace a ukončení šetření proplacena.


Dopis ministrovi obrany Vondrovi

Přidáno: 1. 9. 2011

Vazeny pane Vondro,
rozhodl jsem se Vam napsat par radek ke stanovisku Ministerstva obrany k RUD, protoze at nad nim premyslim z jakehokoliv uhlu, nebere me to hlava.

Uvadite: „Požadujeme zvážit návrh rozsahu posílení rozpočtů obcí do 1 tis. obyvatel, a to jak z hlediska potřeb těchto obcí, tak i motivace k případnému slučování nejmenších obcí, za účelem efektivnějšího využití obdržených prostředků.“


Pane Vondro, jsem pravicove smyslejici clovek, starosta male obce, vazil jsem si Vas jakozto vzdelaneho cloveka, ale neco tak s odpustenim primitivniho jsem neslysel snad ani od republikana Sladka v hloubi devadesatych let. Chtel bych se Vas zeptat, kdy jste naposledy navstivil takovou obec do 1000 obyvatel, protoze jsem presvedcen, ze jste zcela ztratil kontakt s realitou. Pokud by jste to totiz udelal, zjistil by jste, ze tu obracime kazdou korunu narozdil od korupci prolezle Prahy, Brna, Ostravy a Plzne, kde se na nejake miliony sem tam nehledi. Jsem zcela presvedceny o tom, ze kdyby se posbiraly penize z predrazenych verejnych zakazek a uplacenych uredniku u vyse uvedenych mest, dostalo by se financne v pohode na vsechny male obce podobne te nasi.


Co me ale nadzvedava ze zidle jeste vic je skutecnost, kde berete presvedceni, ze pokud male obce poslucujete, efektivneji vyuzijete financni prostredky, se kterymi hospodari .. muzete mi tuto Vasi uvahu blize vysvetlit? To si jako myslite, ze obcane malych obci jsou nejaci obcane druhe kategorie, se kteryma se muze vlacet jak se Vam v Praze zamane?
Tento mail uverejnuji na nasich obecnich strankach drslavice.cz, ktere kdyz si alespon letmo proctete, tak pochopite, ze zde – podobne jako drtiva vetsina malych obci -hospodarime velmi efektivne. A pokud by jste se nasi obec nekdy rozhodl navstivit, jsem pripraveny Vam to jezdnoznacne proargumentovat.

S pozdravem Rostislav Mihel, starosta obce Drslavice


Starosta obce DRSLAVICE svolává veřejné

Přidáno: 29. 8. 2011

zasedání zastupitelstva obce Drslavice, které se bude konat v

pondělí 5. září 2011 v 18.00 hodin

v zasedací místnosti Obecního úřadu Drslavice

Program jednání :

1. Zahájení, volba návrhové komise a ověřovatelů zápisu
2. Kontrola usnesení
3. Zpráva o činnosti Obecního úřadu za uplynulé období 28.6.2011 – 5.9.2011
4. Smlouva o splacení vkladu mezi Obcí Drslavice a Slovácké vodárny a kanalizace, a.s.
5. Organizační zajištění Slavnosti vína 2011
6. Diskuze
7. Usnesení, závěr

Podle § 93 zákona č. 128/2000 Sb. o obcích je zasedání zastupitelstva obce veřejné.Rostislav Mihel, starosta obce
V Drslavicích dne 26.8.2011


Loučení s prázdninami na Pepčíně

Přidáno: 28. 8. 2011

Loučení s prázdninami na Pepčíně

proběhlo včera od 13 hodin. Spoluorganizátory akce byly obce Drslavice, Hradčovice, Veletiny, Vlčnov a město Uherský Brod. Akce se konala za krásného počasí, k poslechu vyhrávala dechová hudba Hradčovjanka, občerstvení zajišťoval pan Petr Hruboš z Drslavic, dětem odpoledne zpestřil Dům dětí a mládeže se spoustou soutěží – všem výše uvedeným patří velké poděkování za zabezpečení doprovodného programu. Samozřejmostí pak byl táborák. I přes všemožnou propagaci prostřednictvím plakátů, místního tisku, obecního rozhlasu a internetových stránek všech obcí které se na organizaci podílely se akce zúčastnilo malé množství návštěvníků. Jestli je odradila noční bouřka ze soboty na neděli, nebo je podobných akcí už příliš, nebo jsme zkrátka již tak zpohodlnělí, že z domu nevytáhneme paty, nevím. Rozhodně je to škoda .. Zamračený

Fotogalerie z loučení ZDE.


Koncert skupiny Fleret se konal

Přidáno: 28. 8. 2011

na našem hřišti v sobotu a doprovázela ho výborná atmosféra. Přinášíme rozsáhlou fotogalerii z této akce, zároveň děkujeme pořadatelům za hladkou organizaci při stanovení symbolického vstupného.


Dnešního dne se na OÚ v Drslavicích

Přidáno: 25. 8. 2011

Správní rada mikroregionu Dolní Poolšaví

konalo jednání správní rady mikroregionu Dolní Poolšaví za účasti předsedkyně správní rady a starostky města Kunovice, starostů Hradčovic, Veletin a Popovic, místostarosty Podolí, tajemníka mikroregionu a starosty hostitelské obce. Hlavním bodem jednání bylo organizační zabezpečení příprav Slavností vína v Uherském Hradišti, jejichž hlavní část se letos uskuteční v sobotu 10. září. O organizačních záležitostech a programu slavností Vás budu podrobně informovat na tomto místě v průběhu příštího týdne. Po ukončení jednací části si zúčastnění prohlédli zrekonstruované prostory naší kaple.

S přáním slunečného víkendu starosta obce.


55 kusů starých pneumatik

Přidáno: 22. 8. 2011

Černá skládka

vysypal neznámý člověk-hyena (lidé-hyeny) do volné přírody poblíž přírodní lokality v rámci katastru naší obce zvané „Skákavec“. Takovéto vytváření černých skládek z nebezpečného odpadu, kterým pneumatiky jsou, je z lidského hlediska nepochopitelné a zavrženíhodné. Zaneřáděné místo jsme vyčistili, umístnili zákazovou značku a celou záležitost předali odboru životního prostředí MÚ v Uherském Brodě.


Lékařka MUDr. Žáková oznamuje,

Přidáno: 11. 8. 2011

že od pondělí 15.8. do úterý 23.8. včetně nebude ordinovat. V naléhavých případech bude zastupovat MUDr. Knoflíčková na středisku v Uherském Brodě.


Ve spolupráci se starosty okolních obcí

Přidáno: 9. 8. 2011

jsme zahájili organizační přípravy „Prázdninového setkání na Pepčíně“, které se letos uskuteční 28.8.2011. Tímto na tuto akci srdečně zvu všechny občany naší obce.


73

Kalendář akcíPočasí v Drslavicích


Obec Drslavice

Drslavice 93,
687 33 Drslavice, Zlínský kraj

IČ: 00360597
tel.: 572 67 11 51
e-mail: obec@drslavice.cz

Úřední hodiny:

pondělí, středa
7.00–12.00, 12.30–16.30
úterý, čtvrtek
07.00–12.00 12.30–15.00
pátek
07.00–12.00 12.30–14.30

Starosta obce
Rostislav Mihel


Mikroregion Dolní Poolšaví Sdružení místních samospráv ČR
Děkujeme našim partnerům:
Zlínský kraj, MMR, Ministerstvo zemědělství, sponzoři Drslavského léta, Úřad práce, Ministerstvo vnitra

Všechna práva vyhrazena – 2020 – www.drslavice.cz
Prohlášení o ochraně osobních údajů – GDPR | Administrace
Vytvořilo Studio KVARK