Aktuálně v naší obci / strana 76

Reportáž TV Slovácko o aktivitách

Přidáno: 6. 5. 2011

Obce Drslavice v oblasti životního prostředí naleznete ZDE. Děkujeme této televizi, že pomáhá propagovat naši obec a dostávat ji do širšího podědomí veřejnosti v rámci našeho regionu.


Výsadbu oskeruší jsme provedli

Přidáno: 3. 5. 2011

foto/oskeruse11/0006.jpg

v průběhu měsíce dubna v rámci sadu na Chrasťách. Velké poděkování patří panu Ing. Barčíkovi ze životního prostředí Uherský Brod za poskytnutí stromků pro výsadbu. Pletivo a drát jsme nakoupili z obecních prostředků v celkové investici cca do 2.000,– Kč, veškeré práce včetně vysečení mezi stromy a obalení již vzrostlých stromů provedli pracovníci obce. Tímto jsme ukončili první ze tří plánovaných etap obnovy tohoto sadu, do dvou let hodláme dát sad zcela do pořádku. V suchých dnech se budeme do sadu vracet i nadále a zalévat nové stromky tak, aby se dobře ujaly.

Fotogalerie k článku ZDE.


Opravili jsme autobusovou zastávku

Přidáno: 2. 5. 2011

images/public/zast.jpg

uprostřed obce. Celkové náklady na potřebný materiál pro vymalování interiéru zastávky a opravu laviček přišly na cca 3.800,– Kč, veškeré práce provedli zaměstnanci obce. Chtěl bych všechny poprosit o dodržování čistoty a pořádku na zastávce i v jejím okolí tak, abychom se za ni nemuseli v budoucnu stydět.

Čeká nás ještě oprava zastávky naproti přes silnici, včera ráno zde došlo k dopravní nehodě, kdy zatím nezjištěná dodávka při couvání poškodila část střechy zastávky. Řidič z místa ujel, máme však zaznamenánu SPZ vozidla a celou záležitost jsme předali k prošetření Policii ČR. Předpokládám, že náklady na tuto opravu pokryjeme z pojistky.


Stavění májů v obci

Přidáno: 30. 4. 2011

foto/maj11/0046.jpg

proběhlo v pátek a sobotu na více místech, hlavní máj se po několika letech vrátil zpět na tradiční místo do středu obce .. a podle mého nejhlubšího přesvědčení je tomu tak dobře. Stejně tak jako děvčata s letéčkem neobcházejí obec obrazně řečeno „od benzinky po hájenku“, tak ani hlavní máj nepatří do prostoru za hřiště. Pevně věřím drslavské mládeži, že svým chováním v rámci určitých mantinelů a možností přispěje k tomu, aby máj mohl bývat ve středu obce i další roky. Děkuji všem občanům, kteří pomáhali máje v různých částech stavět – ta vzájemná soudržnost, kterou jsem při těchto aktech vnitřně cítil, za to stojí. Všechny občany, a především ty s bydlištěm v blízkosti hlavního máje, pak nakonec co nejzdvořileji žádám o určitou míru tolerance počas celého měsíce – vždyť i my jsme byli kdysi mladí .. Mrkající

Krásnou májovou neděli přeje Rostislav Mihel, starosta obce

Rozsáhlá fotogalerie ze stavění májů v mateřské školce, „hasičského“ v uličce na dolním konci, ve středu obce a v Drslavské hospodě ZDE.


Reportáž TV NOE z hrkání chlapců

Přidáno: 27. 4. 2011

o Velikonocích v naší obci naleznete ZDE, začíná v čase 8:05. Pokud by Vám reportáž nešla spustit, je potřeba mít nainstalovanou aplikaci Flash Playeru, která je pro prohlížeč Internet Explorer ke stažení ZDE, a pro prohlížeče Firefox a Opera ZDE.

Do sekce Dokumenty pro stažení jsem přidal video ke stažení z nošení Letéčka (reportáž TV NOE) ve vysoké kvalitě. Vzhledem k velikosti souboru jej nejdříve stáhněte do svého PC a teprve potom spusťte. Pro přehrátí souboru můžete použít např. tento přehrávač multimédií.


Zpětný odběr elektrozařízení

Přidáno: 26. 4. 2011

Tzv. putující kontejner pro sběr elektrozařízení bude v naší obci přistavený ve dnech 2.5. až 3.5. před Obecním úřadem Drslavice, viz. přiložený plakátek. Do tohoto sběrného „putujícího“ kontejneru NEPATŘÍ televizory, počítače a jakékoliv monitory, jejichž sběr proběhne až následně s nebezpečným odpadem.

images/public/putujicikontejner.jpg


TV reportáž z nošení Letéčka a Marka

Přidáno: 24. 4. 2011

v naší obci naleznete ZDE. Je v pořadí jako druhá a začíná v čase 3:00. Pokud by Vám reportáž nešla spustit, je potřeba mít nainstalovanou aplikaci Flash Playeru, která je pro prohlížeč Internet Explorer ke stažení ZDE, a pro prohlížeče Firefox a Opera ZDE. Televizi NOE závěrem děkujeme, že tímto způsobem pomáhá dostávat tradiční zvyky Drslavic do širšího povědomí.


"Tetičko a strýčku, přišli k Vám páni,

Přidáno: 23. 4. 2011

aby jste jim dali něco za hrkání." .. znělo z úst letošních „pánů“ Martina Říhy a Martina Ševečka při tradičním sobotním „vyhrkávání“. Poté, co na Zelený čtvrtek „zvony odletěly do Říma“, chlapci tak jako každoročně obcházeli naši vesnici až do Bílé soboty. V pátek hochy v krojích také natočila TV NOE a důkladně vyzpovídal redaktor Mladé fronty DNES, takže se příští týden v reportážích máme na co těšit Usmívající se Poděkování patří všem, kteří tuto tradici neodmyslitelně patřící k naší obci, pomáhají udržovat, zejména pak klukům za veskrze slušné chování při hrkání.

Fotogalerie k článku ZDE

Ještě jedna fotogalerie se zeměřením na krojované chlapce


Přidána funkce odběru novinek

Přidáno: 23. 4. 2011

Na Vaše četná přání jsme zprovoznili funkci odběru novinek ze stránek drslavice.cz. Pokud chcete novinky odebírat do své emailové adresy, tuto uveďte v pravé liště pod sekcí Novinky, zadejte frekvenci odběru (týdenní nebo denní) a přihlaste se k odběru. Od této chvíle Vám budou novinky pravidelně chodit v uvedeném intervalu na Vaši emailovou adresu.

V případě, že se rozhodnete odběr novinek trvale odhlásit, napište jednoduchou žádost na emailovou adresu starosta@drsla­vice.cz a já Vámi uvedenou emailovou adresu pro odběry novinek odstraním, případně můžete kliknout na odkaz v úvodním mailu po přihlášení odběrů, kterým zasílání novinek deaktivujete.


Výkup barevných kovů v naší obci

Přidáno: 21. 4. 2011

images/public/kovosteel/0001.jpg


76

Kalendář akcí

27. 12.
Zpívání u kapličky
27. 12.
Výstava k výročí MŠ


Počasí v Drslavicích


Obec Drslavice

Drslavice 93,
687 33 Drslavice, Zlínský kraj

IČ: 00360597
tel.: 572 67 11 51
e-mail: obec@drslavice.cz

Úřední hodiny:

pondělí, středa
7.00–12.00, 12.30–16.30
úterý, čtvrtek
07.00–12.00 12.30–15.00
pátek
07.00–12.00 12.30–14.30

Starosta obce
Rostislav Mihel


Mikroregion Dolní Poolšaví Sdružení místních samospráv ČR
Děkujeme našim partnerům:
Zlínský kraj, MMR, Ministerstvo zemědělství, sponzoři Drslavského léta, Úřad práce, Ministerstvo vnitra

Všechna práva vyhrazena – 2019 – www.drslavice.cz
Prohlášení o ochraně osobních údajů – GDPR | Administrace
Vytvořilo Studio KVARK