Aktuálně v naší obci / strana 77

Přijetí dotace od Nadace DKS

Přidáno: 8. 5. 2011

images/public/nadacedks.jpg

V neděli 8.5.2011 jsem převzal v Klubu kultury v Uherském Hradišti dotaci od Nadace Děti-kultura-sport ze sportovního grantu ve výši 15.000,– Kč. O grant jsme požádali v březnu za účelem vybudování nového oplocení části sportovního areálu. Doprovodný program se nesl ve velmi přátelském duchu, Nadaci DKS za poskytnutý příspěvek

DĚKUJEME.

Souvisící článek ze slavnostního předávání naleznete ZDE


Reportáž TV Slovácko o aktivitách

Přidáno: 6. 5. 2011

Obce Drslavice v oblasti životního prostředí naleznete ZDE. Děkujeme této televizi, že pomáhá propagovat naši obec a dostávat ji do širšího podědomí veřejnosti v rámci našeho regionu.


Výsadbu oskeruší jsme provedli

Přidáno: 3. 5. 2011

foto/oskeruse11/0006.jpg

v průběhu měsíce dubna v rámci sadu na Chrasťách. Velké poděkování patří panu Ing. Barčíkovi ze životního prostředí Uherský Brod za poskytnutí stromků pro výsadbu. Pletivo a drát jsme nakoupili z obecních prostředků v celkové investici cca do 2.000,– Kč, veškeré práce včetně vysečení mezi stromy a obalení již vzrostlých stromů provedli pracovníci obce. Tímto jsme ukončili první ze tří plánovaných etap obnovy tohoto sadu, do dvou let hodláme dát sad zcela do pořádku. V suchých dnech se budeme do sadu vracet i nadále a zalévat nové stromky tak, aby se dobře ujaly.

Fotogalerie k článku ZDE.


Opravili jsme autobusovou zastávku

Přidáno: 2. 5. 2011

images/public/zast.jpg

uprostřed obce. Celkové náklady na potřebný materiál pro vymalování interiéru zastávky a opravu laviček přišly na cca 3.800,– Kč, veškeré práce provedli zaměstnanci obce. Chtěl bych všechny poprosit o dodržování čistoty a pořádku na zastávce i v jejím okolí tak, abychom se za ni nemuseli v budoucnu stydět.

Čeká nás ještě oprava zastávky naproti přes silnici, včera ráno zde došlo k dopravní nehodě, kdy zatím nezjištěná dodávka při couvání poškodila část střechy zastávky. Řidič z místa ujel, máme však zaznamenánu SPZ vozidla a celou záležitost jsme předali k prošetření Policii ČR. Předpokládám, že náklady na tuto opravu pokryjeme z pojistky.


Stavění májů v obci

Přidáno: 30. 4. 2011

foto/maj11/0046.jpg

proběhlo v pátek a sobotu na více místech, hlavní máj se po několika letech vrátil zpět na tradiční místo do středu obce .. a podle mého nejhlubšího přesvědčení je tomu tak dobře. Stejně tak jako děvčata s letéčkem neobcházejí obec obrazně řečeno „od benzinky po hájenku“, tak ani hlavní máj nepatří do prostoru za hřiště. Pevně věřím drslavské mládeži, že svým chováním v rámci určitých mantinelů a možností přispěje k tomu, aby máj mohl bývat ve středu obce i další roky. Děkuji všem občanům, kteří pomáhali máje v různých částech stavět – ta vzájemná soudržnost, kterou jsem při těchto aktech vnitřně cítil, za to stojí. Všechny občany, a především ty s bydlištěm v blízkosti hlavního máje, pak nakonec co nejzdvořileji žádám o určitou míru tolerance počas celého měsíce – vždyť i my jsme byli kdysi mladí .. Mrkající

Krásnou májovou neděli přeje Rostislav Mihel, starosta obce

Rozsáhlá fotogalerie ze stavění májů v mateřské školce, „hasičského“ v uličce na dolním konci, ve středu obce a v Drslavské hospodě ZDE.


Reportáž TV NOE z hrkání chlapců

Přidáno: 27. 4. 2011

o Velikonocích v naší obci naleznete ZDE, začíná v čase 8:05. Pokud by Vám reportáž nešla spustit, je potřeba mít nainstalovanou aplikaci Flash Playeru, která je pro prohlížeč Internet Explorer ke stažení ZDE, a pro prohlížeče Firefox a Opera ZDE.

Do sekce Dokumenty pro stažení jsem přidal video ke stažení z nošení Letéčka (reportáž TV NOE) ve vysoké kvalitě. Vzhledem k velikosti souboru jej nejdříve stáhněte do svého PC a teprve potom spusťte. Pro přehrátí souboru můžete použít např. tento přehrávač multimédií.


Zpětný odběr elektrozařízení

Přidáno: 26. 4. 2011

Tzv. putující kontejner pro sběr elektrozařízení bude v naší obci přistavený ve dnech 2.5. až 3.5. před Obecním úřadem Drslavice, viz. přiložený plakátek. Do tohoto sběrného „putujícího“ kontejneru NEPATŘÍ televizory, počítače a jakékoliv monitory, jejichž sběr proběhne až následně s nebezpečným odpadem.

images/public/putujicikontejner.jpg


TV reportáž z nošení Letéčka a Marka

Přidáno: 24. 4. 2011

v naší obci naleznete ZDE. Je v pořadí jako druhá a začíná v čase 3:00. Pokud by Vám reportáž nešla spustit, je potřeba mít nainstalovanou aplikaci Flash Playeru, která je pro prohlížeč Internet Explorer ke stažení ZDE, a pro prohlížeče Firefox a Opera ZDE. Televizi NOE závěrem děkujeme, že tímto způsobem pomáhá dostávat tradiční zvyky Drslavic do širšího povědomí.


"Tetičko a strýčku, přišli k Vám páni,

Přidáno: 23. 4. 2011

aby jste jim dali něco za hrkání." .. znělo z úst letošních „pánů“ Martina Říhy a Martina Ševečka při tradičním sobotním „vyhrkávání“. Poté, co na Zelený čtvrtek „zvony odletěly do Říma“, chlapci tak jako každoročně obcházeli naši vesnici až do Bílé soboty. V pátek hochy v krojích také natočila TV NOE a důkladně vyzpovídal redaktor Mladé fronty DNES, takže se příští týden v reportážích máme na co těšit Usmívající se Poděkování patří všem, kteří tuto tradici neodmyslitelně patřící k naší obci, pomáhají udržovat, zejména pak klukům za veskrze slušné chování při hrkání.

Fotogalerie k článku ZDE

Ještě jedna fotogalerie se zeměřením na krojované chlapce


Přidána funkce odběru novinek

Přidáno: 23. 4. 2011

Na Vaše četná přání jsme zprovoznili funkci odběru novinek ze stránek drslavice.cz. Pokud chcete novinky odebírat do své emailové adresy, tuto uveďte v pravé liště pod sekcí Novinky, zadejte frekvenci odběru (týdenní nebo denní) a přihlaste se k odběru. Od této chvíle Vám budou novinky pravidelně chodit v uvedeném intervalu na Vaši emailovou adresu.

V případě, že se rozhodnete odběr novinek trvale odhlásit, napište jednoduchou žádost na emailovou adresu starosta@drsla­vice.cz a já Vámi uvedenou emailovou adresu pro odběry novinek odstraním, případně můžete kliknout na odkaz v úvodním mailu po přihlášení odběrů, kterým zasílání novinek deaktivujete.


77

Kalendář akcíPočasí v Drslavicích


Obec Drslavice

Drslavice 93,
687 33 Drslavice, Zlínský kraj

IČ: 00360597
tel.: 572 67 11 51
e-mail: obec@drslavice.cz

Úřední hodiny:

pondělí, středa
7.00–12.00, 12.30–16.30
úterý, čtvrtek
07.00–12.00 12.30–15.00
pátek
07.00–12.00 12.30–14.30

Starosta obce
Rostislav Mihel


Mikroregion Dolní Poolšaví Sdružení místních samospráv ČR
Děkujeme našim partnerům:
Zlínský kraj, MMR, Ministerstvo zemědělství, sponzoři Drslavského léta, Úřad práce, Ministerstvo vnitra

Všechna práva vyhrazena – 2020 – www.drslavice.cz
Prohlášení o ochraně osobních údajů – GDPR | Administrace
Vytvořilo Studio KVARK